Tajemnice zamku

2012-08-04

W ostatnim czasie realizowaliśmy dwa materiały poświęcone zamkowi w Siewierzu, który bez wątpienia robi teraz naprawdę duże wrażenie. Ale w myśl zasady „cudze chwalicie – swego nie znacie” postanowiliśmy odwiedzić również nasz będziński zamek. To oczywiście wizytówka miasta, ale wielu mieszkańców nie wie co kryją jego mury.

A zatem mamy tutaj pełne uzbrojenie, jak widać i dziś zamek jest gotowy do obrony.

Z kolei na parterze możemy poznać historię naszego zamku, a co się z tym wiąże także historię miasta.

Mówiąc o tajemnicach będzińskiego zamku nie sposób też nie wspomnieć o dwóch związanych z nim legendach – o Białej Damie i Czarnym Rycerzu, którzy nocami podobno tutaj straszą.

Jak już wspomnieliśmy na początku materiału mimo zachwytów nad będzińskim zamkiem większość mieszkańców Zagłębia nie zna jego ekspozycji, a często nawet nie wie, że takowe istnieją. Pierwsi napotkani przez nas zwiedzający niemal w stu procentach to potwierdzają. Zamek zwykle doceniamy dopiero wtedy, kiedy już w Będzinie nie mieszkamy.

W takim razie my już nie namawiamy do tego, żeby w jakimś zamku zamieszkać. Ale ten będziński na pewno warto zwiedzić, co możliwe jest w każdy dzień tygodnia poza poniedziałkiem. Zapraszając do jego komnat dodamy, że to nie ostatni zamek jaki odwiedzimy z naszą kamerą tego lata…

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress