Tragicznie na drogach

2012-09-12

Ostatni weekend na drogach Zagłębia Dąbrowskiego minął niestety pod znakiem wypadków drogowych. W nocy z piątku na sobotę na Alei Kołłątaja w Będzinie młody mężczyzna w trakcie jazdy motocyklem z nieustalonych przyczyn wywrócił się na jezdnię.

Do równie tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedziele na terenie Czeladzi.

Jak pokazują policyjne statystyki najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni. Mimo to wielu z nas wciąż zapomina o zdjęciu nogi z gazu.

W wypadkach drogowych ginie w Polsce średnio dwa razy więcej osób niż w innych krajach UE. Według informacji znajdujących się na stronie Najwyższej Izby Kontroli, głównym powodem niechlubnych statystyk jest zły stan techniczny dróg. Czy z takim stwierdzeniem zgadzają się jednak sami kierowcy?

Każdy kierowca bez zastanowienia jest w stanie powiedzieć jak zachować się na drodze by bezpiecznie i w spokoju dojechać do celu, niestety sama świadomość nie wystarczy. Za słowami powinny iść czyny. Pamiętajmy o tym gdy nadejdzie jesień, a wraz z nią dużo trudniejsze warunki na drogach.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress