Miasto przejmuje „Nemo Wodny Świat”

2012-09-07

Już na pierwszej powakacyjnej sesji dąbrowskiej Rady Miejskiej radnym przyszło zmierzyć się z projektem uchwały w sprawie nabycia przez miasto udziałów spółki „Nemo Wodny Świat Dąbrowa Górnicza”. Za wykupieniem udziałów głosowało 15 radnych, 9 było przeciw, a wśród nich cały klub radnych Platformy Obywatelskiej. Radny Tomasz Pasek między innymi przypominał sytuację z 2008 roku, kiedy gmina udzieliła poręczenia za zobowiązania spółki kwotą aż 30 milionów złotych. Bank Ochrony Środowiska wypowiedział wówczas spółce „Nemo” umowę kredytową.

Jak wspomniał radny Pasek za nowe udziały w „Nemo” miasto zapłaci firmie Mitex 2 miliony złotych. Po ich przejęciu do gminy należeć będzie przeszło 73 procent udziałów spółki. Wśród wielu radnych największe kontrowersje budziła właśnie kwota tego zakupu. Dezycji gminy bronił prezydent Zbigniew Podraza.

Mimo wielu wątpliwości, także tych związanych z kwotą zakupu udziałów Mitexu, radny Edward Bober głosował „za”.

Z punktu widzenia mieszkańców właśnie wspomniana cena biletów jest największym problemem dąbrowskiego Aquaparku. A o ceny oczywiście najlepiej zapytać prezesa spółki „Nemo – Wodny Świat”, Antoniego Marcinkiewicza.

Na teraz nie sposób mówić o tej „elastyczności” cen za usługi w „Nemo”. Prezes od razu jednak dodaje, że przejęcie przez miasto pakietu większościowego spółki pozwoli na bardziej prospołeczne działania.

A czy te podkreślmy wstępne obietnice przekonują radnych opozycji ?

Faktycznie, nie da się ukryć, że bardzo drogie kąpielsko… Krótko i bardzo stanowczo, ale biorąc pod uwagę obecne realia w tym temacie, chyba jednak nie ma Pan racji Panie prezydencie…

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress