Nowe miejsca parkingowe w Dąbrowie Górniczej

2012-09-28

Kiedyś parkowanie samochodem bywało nieco uciążliwe, głownie za taki stan rzeczy odpowiadał brak wspomagania kierownicy. Z drugiej strony, aut było tak niewiele, że problem związany ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego praktycznie nie istniał. Niestety, dziś jest inaczej.

Znalezienie wolnego miejsca dla samochodu, szczególnie w godzinach szczytu nie jest proste. Z problemem tym od lat zmagają się zarówno małe jak i duże miasta. Podobnie jest w przypadku Dąbrowy Górniczej.

Zarówno mieszkańcy miasta, jak i przyjezdni mówią, że aby zaparkować samochód w centrum należy mieć po prostu szczęście.

Ku uciesze kierowców, władze Dąbrowy Górniczej postanowiły choć częściowo rozwiązać parkingowy problem. Jeszcze w tym roku, w mieście ma przybyć około 400 nowych miejsc postojowych. Warto dodać, że wszystkie z nich będą bezpłatne.

Stref płatnego parkowania, nie muszą się również obawiać mieszkańcy Będzina. Urząd Miejski zapewnia, że w najbliższej przyszłości nie ma mowy o pobieraniu opłat za postój od kierowców.

Zarówno Dąbrowa Górnicza jak i Będzin nie zamierzają ulegać modzie na wyciąganie pieniędzy z kieszeni właścicieli czterech kółek. Niestety, wizja łatwego zysku skusiła włodarzy Sosnowca. Pamiętajmy więc, że już niedługo bez gotówki przy sobie, w centrum Sosnowca nie zaparkujemy.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress