Nowe place zabaw w Będzinie

2012-09-27

W połowie września, w Będzinie oddano do użytku 3 nowe place zabaw, powstałe w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”.

W ramach projektu miasto otrzymało finansowe wsparcie na realizacje placów zabaw przy Szkole Podstawowej nr 4, Szkole Podstawowej nr 8 i Szkole Podstawowej nr 11.

Uczniowie uczęszczający do placówek, na terenie których powstały nowoczesne place zabaw, od kilku dni mogą na nich rozładować napięcie wynikające z ograniczenia spontanicznej aktywności w trakcie zajęć prowadzonych w klasach.

Szkolne place zabaw zostały przygotowane tak, aby nauczyciele mogli prowadzić na nich różne formy zajęć ruchowych.

Warto dodać, że nowo wybudowane place zabaw są bezpieczne dzięki zastosowaniu pod urządzeniami nowoczesnej, syntetycznej nawierzchni oraz właściwemu rozmieszczeniu sprzętu. Wszystko po to, aby zapewnić najmłodszym czas pełen niezapomnianych wrażeń i emocji .

Należy zaznaczyć, że z nowych placów zabaw dzieci będą mogły korzystać także pod opieką rodziców lub opiekunów, po zakończeniu zajęć szkolnych. Władze samorządowe Będzina liczą na to, że place te staną się miejscem spotkań rodzinnych i pozwolą na kreowanie właściwego sposobu spędzania czasu wolnego przez najmłodszych.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress