Sklepy czynne całą dobę

2012-09-26

Prawdziwą rewolucją w handlu można by nazwać uchwałę jaką wprowadzili radni Dąbrowy Górniczej, na mocy której zniesione zostały wszelkie ograniczenia dotyczące otwarcia sklepów. Pomimo tego, że część dąbrowskich rajców miała wątpliwości do takich, a nie innych zapisów projektu uchwały, to jednak został on ostatecznie zaakceptowany.

Nie wiadomo, czy właściciele sklepów, restauracji i barów skorzystają z wprowadzonej przez radnych uchwały. Pewne są natomiast obawy kupców, którzy uważają że na liberalizacji skorzystają przede wszystkim super i hipermarkety, które dysponują większą liczbą personelu.

Brak ograniczeń czasowych nałożonych na właścicieli placówek handlowych, zakładów gastronomicznych oraz zakładów usługowych w Dąbrowie Górniczej budzi pewne obawy wśród mieszkańców mieszkańców miasta.

Urząd Miasta jednak uspokaja i dodaje że niczym nieograniczona sprzedaż alkoholu miastu nie grozi.

Uchwała jaką przyjęli radni Dąbrowy Górniczej, wśród mieszkańców miasta nie budzi wyłącznie obaw. Niektórzy uważają, że takie rozwiązanie może przynieść wiele korzyści.

Pamiętajmy, że zawsze są 2 strony medalu, a każda decyzja może nieść ze sobą zarówno wiele korzyści jak i strat. Jak będzie w tym przypadku – czas pokaże.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress