Święto Plonów w Powiecie Będzińskim

2012-09-10

Tegoroczne Obchody Święta Plonów w Powiecie Będzińskim zainaugurowane zostały uroczystą mszą świętą na terenie urokliwego parku Żurawiniec w Psarach. Nabożeństwo z udziałem władz powiatu, gmin, zaproszonych gości oraz okolicznych mieszkańców celebrował ks. bp Grzegorz Kaszak. Ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej wraz ze zgromadzonymi podziękował Stwórcy za tegoroczne zbiory, plony i kolejny rok owocnej pracy.

Po zakończeniu nabożeństwa z parku wyruszył barwny korowód dożynkowy. Przebrani w ludowe stroje członkowie zespołów folklorystycznych swą obecnością dodali kolorytu w ten dość pochmurny dzień oraz przypomnieli jak ważną rolę w życiu człowieka powinna odgrywać tradycja.

W programie tegorocznych dożynek, znalazł się między innymi Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji Województwa Śląskiego, oraz występ ukraińskiego chóru Romaszka z zaprzyjaźnionego z powiatem będzińskim Rejonu Żydaczowskiego. Jak podkreślał Wójt Gminy Psary, wszystko po to by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Tradycyjnie uroczystościom, które były uhonorowaniem całorocznego trudu rolników i ich rodzin, towarzyszył przegląd kulturalny gmin, stoiska handlowe i gastronomiczne oraz wystawy z rękodziełem ludowym.

Tegoroczne Święto Plonów okazało się dużym sukcesem, czego potwierdzeniem są słowa płynące z ust uczestników imprezy.

Mimo iż emocje towarzyszące tegorocznym dożynkom jeszcze nie opadły, już dziś chcielibyśmy zaprosić Państwa na Obchody Święta Plonów w Powiecie Będzińskim, które odbęda się w przyszłym roku.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress