Zagłębie Wood

2012-09-24

W miniony weekend Dąbrowa Górnicza przeżyła prawdziwe oblężenie, a to za sprawą trwającego tam od 19 września festiwalu Zagłębie Wood.

Jedną z wielu atrakcji festiwalu było odsłonięcie ławeczki znajdującej się na placu Wolności, na której „przysiadł” z gitarą Jimmi Hendrix. Przypomnijmy jednak, że pomysł uhonorowania w ten sposób legendy amerykańskiej muzyki początkowo nie spotkał się z uznaniem mieszkańców miasta.

Dziś po za licznymi kontrowersjami pomnik budzi również zainteresowanie, a właśnie o to chodziło włodarzom miasta. Można zatem powiedzieć, że odsłonięcie ławeczki podczas trwania kilkudniowego festiwalu było strzałem w dziesiątkę.

W ramach festiwalu w sobotę mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego mogli zapoznać się z działalnością lokalnych sto­wa­rzy­sze­ń, klubów wolon­ta­riu­sza czy fun­da­cji.

Tego typu akcje dla przedstawicieli stowarzyszeń są znakomitą okazją do zaprezentowania swojej działalności przed szerszą grupą osób.

Festiwal Zagłębie Wood bez wątpienia jest inny niż wszystkie. Łącząc w sobie wiele form prezentacji artystycznych dociera do każdej grupy społecznej, zarówno do ludzi młodych jak i starszych. To właśnie dzięki temu, takim inicjatywom należy się ogromne uznanie.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress