Solidarnie w Polskę…

2012-10-05

Otwarte – zostało w minioną środę w budynku sosnowieckiego Cechu Rzemiosł Różnych biuro poselskie europosła Solidarnej Polski, Tadeusza Cymańskiego. Oprócz samego posła do Parlamentu Europejskiego obecna była także posłanka z parlamentu polskiego, Beata Kempa.

W podobnym tonie wypowiadała się także główna – choć nieco spóźniona – postać wieczoru: Tadeusz Cymański. Kandydat, a właściwie – jak sam o sobie mówił – kandydat na kandydata na premiera Solidarnej Polski, starał się przekonywać do swojej partii również tych, którzy polityki mają już dość.

Siedziba biura znajdującego się przy ulicy Kościelnej jest jednak przypadkowo, lub nie, niemal drzwi w drzwi podobnego biura posłanki Ewy Malik z byłej partii Cymańskiego, Prawa i Sprawiedliwości.

Jak jednak zapewniali działacze Solidarnej Polski – najważniejsi dla nich są obywatele, z którymi spotkali się przy okazji otwarcia biura. Ci zadawali pytania o to, co politycy tej frakcji chcą dla nich zrobić.

Jak podkreślają politycy, to właśnie dla mieszkańców ma działać nowo otwarte biuro, gdzie będą mogli uzyskać, między innymi, porady prawne.

Czy nowe biuro posła nowej partii politycznej wniesie coś nowego do polityki? Pytanie to nienowe, może odpowiedź będzie inna, niż nazwa konstytucji z 1505 roku: Nihil Novi.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress