Nielegalne blokowanie kół

2012-10-25

Chwila na małe zakupy i w efekcie cały dzień problemów. Tak właśnie wygląda kupowanie w okolicach będzińskiej Galerii Primus, zlokalizowanej na Górnej Syberce. Klienci okolicznego marketu parkując w okolicach wspomnianej galerii już po kilku minutach mają zakładane blokady na koła samochodów. Koszt ich ściągnięcia to bagatela 150 zł. Właśnie taki los spotkał syna mieszkającej na Syberce Pani Anny Gwiazdy.

W ostatnich dniach koła samochodu zablokowano tutaj również będzińskiemu radnemu, Januszowi Herpelowi.

Wzywani regularnie pod galerię policjanci rozkładają ręce i mówią wprost: to własność prywatna i jesteśmy tutaj bezradni.

Za całą sprawą stoi zarejestrowana w Dąbrowie Górniczej firma Park Partner. Zgodnie z hasłem na swojej stronie internetowej ceniąca sobie prawo, porządek i bezpieczeństwo. Sęk w tym, że takie blokowanie kół pojazdów stanowczo jest działaniem niezgodnym z prawem. Choć swoich racji można dochodzić tylko na drodze sądowej.

A skoro mowa o zasadach życia społecznego. Panowie reprezentujący w Będzinie firmę Park Partner nie grzeszą ani otwartością, ani kulturą osobistą. W kontakcie z mediami są małomówni i bardzo tajemniczy. Ale już osobom, którym zakładają blokady na koła nierzadko mówią dużo i bardzo dobitnie.

Jak widać firma Park Partner stosuje iście partnerskie metody działania… Z kolei korzystająca z ich usług będzińska Galeria Primus dzięki takim praktykom staje się z dnia na dzień prawdziwym prymusem… w kwestii zrażania do siebie kolejnych klientów.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+
 • Kamyk

  32 sekunda: mistrzowie drugiego planu :) A tak na poważnie, to dobrze wiedzieć gdzie nie chodzić na zakupy.

 • Tomasz

  Cwaniactwo! Dzięki za info – na pewno nie pojadę tam na zakupy!

 • tropsor

  art.222par2kc jasno mówi o naruszeniu własności poprzez uniemożliwienie z korzystania…. B naruszenie własności. Policja i Straż Miejska ! Do szkoły

 • tropsor

  a może i cały nasz system prawny jest tak niewydolny,który promuje cwaniaków?

 • rafla

  Wczoraj podzieliłam los wielu „nielegalnie parkujących” pod galerią. Postanowiłam jednak tak tego nie zostawiać. Po pierwsze zastanawiam się czy właściciel wykazuje wszystkie przychody uzyskane z tytułu opłaty parkingowej w wysokości 150 zł pobieranej od samochodu (a takich jest trochę) w Urzędzie Skarbowym. Myślę, że będzie to dla nich dość interesujące dlatego jeśli ktoś z Państwa zachował wystawione pokwitowanie to proszę o kontakt. Myślę, że kontrola z US będzie wystarczającym bodźcem dla Właściciela, aby przemyślał swoją współpracę z firmą PARK PARTNER. Po drugie uważam, że policja nie ma prawa odmawiać prawa do interwencji, a tym bardziej zasłaniać się, tym, że jest to teren prywatny gdyż ludzie, którzy żądają opłaty nie wykazują chęci do okazania żadnego dokumenty na podstawie, którego mają prawo do jej pobierania(ani umowy, ani upoważnienia od właściciela do ściągania w jego imieniu tych należności, ani tym bardziej prawa do dysponowania nieruchomością) więc według mnie jest to próba wyłudzenia, a wręcz próba kradzieży samochodu (straszą odholowaniem – tylko dokąd ?). Wyłudzenie czy próba kradzieży to chyba jest już sprawa policji? Po trzecie nie znam zapisów umów firm wynajmujących lokale w galerii z jej właścicielem ale zakładam, iż jest w nich wyregulowana kwestia dzierżawy miejsc parkingowych dla klientów tych firm i myślę, że ponoszą już opłatę na rzecz właściciela za korzystanie z przylegającego parkingu przez ich klientów – więc na jakiej podstawie właściciel twierdzi, że ma prawo pobierać opłaty od parkujących skoro oddał teren do dyspozycji dzierżawcą czy wynajmującym? Kolejną kwestią jest to, że jeżeli jest to jego teren prywatny i chce czerpać dodatkowe korzyści z parkowania tam to powinien teren zabezpieczyć i założyć szlaban oraz pobierać opłatę parkingową w uczciwej wysokości podyktowanej cenami rynkowymi za tego typu usługi np. 5 czy 10 zł. Dlatego sądzę, że nie ma co liczyć na policję w tym przypadku podobnie jak i w wielu innych ale są jeszcze inne instytucje, które interesuje wymiar finansowy i wymierne korzyści jaki mogą uzyskać np. ze skontrolowania takiego właściciela i dopatrzenia się uchybień skutkujących karami finansowymi. Dlatego jeszcze raz proszę o kontakt ze strony tych, którzy uiścili zapłatę i mają jakieś pokwitowania. Myślę, że powinniśmy wspólnie przeciwstawiać się takim nielegalnym praktyką i próbować coś zrobić sami, gdyż na wymiar sprawiedliwości nie ma co w tym przypadku liczyć.

  • Agniecha1706

   Prosze o maila w tej sprawie.

  • donia

   Witam.Ja dzisiaj podzieliłam los „nielegalnie parkujących” zajęło mi to od 3 -5 min.w tym czasie pan zrobił zdjęcia i zablokował mi koła.Zachowałam pokwitowanie -nie odjechałam bez niego po wpłacie na miejscu 150 zł.zdziwiona jestem,że osoba nie okazała żadnego dokumentu czy pozwolenia na blokowanie kół.Interesuje mnie czy rzeczywiście ten przychód z tej opłaty będzie wykazany w Urzędzie Skarbowym.Pozdrawiam

 • marek027

  Myślę o złożeniu pozwu zbiorowego przeciw firmie Park Partner. Powodów kilka:
  - wyłudzenie 150 zł nazwane jako „uiszczenie opłaty dodatkowej za parkowanie niezgodne z warunkami Regulaminu obowiązującego na terenie Galeria Primus”
  - ograniczenie wolności osobistej
  - ograniczenie prawa do użytkowania mojej własności
  Chętnych zapraszam do kontaktu. Mój mail: mszeles@interia.pl

 • Agniecha1706

  Dzisiaj stałam się kolejną ofiarą tych oszustów. Będąc sama na miejscu zdarzenia w zasadzie nie miałam żadnej możliwości negocjacji. Trzech „bandziorów” stało nade mną próbując wyłudzić pieniądze. Nie moglam nic zrobić. Jeden, próbował nawet mnie pouczać na temat łamania prawa. Akurat sądze, ze on na temat prawa miał tyle do powiedzenia co ja na temat afrykańskich wojowników… Po prostu wydaje im sie, ze moze sa stróżami prawa. Jakieś niespełnione ambicje. Nie wiem. Zapłaciłam im oczywiście te 150zl. Nie wiem co w tej sytuacji dalej zrobic. Jesli ktos jest w stanie cos doradzic, pomóc proszę o kontakt : agnieszka_lasko@op.pl

 • Michal

  Proponuję, aby jedna z poszkodowanych osób założyła grupę np. tu:
  http://www.wspolnypozew.com/
  łatwiej wtedy będzie zebrać odpowiednią liczbę osób.
  Po jej zebraniu (min.10 osób) można poszukać osoby, która poprowadzi sprawę (jakiś prawnik). Z naszych ustaleń wynika, że wygrana jest prawie pewna. Koszty to 2% wartości przedmiotu sporu, a są one podzielone na wszystkich.

 • Tomasz_W

  twantula@tlen.pl – prawdopodobnie dolacze do pozwu zbiorowego

 • piotrek jagla

  Witam z chęcią dołącze sie do pozwu , też zostałem obciążony 150 pln i straszony ze jak nie zapłace to odcholują mi auto na parking,,,prosze o kontakt wrazie zgłaszania tego do sądu 604-108-137 piotrekjagla@interia.pl

 • marek027

  Na Facebook-u utworzona została strona dla tych, którzy chcą przystąpić do pozwu zbiorowego przeciwko firmie Park Partner. Nazwa strony „STOP PARK PARTNER”. Zapraszam

 • Kropeczka7_2007

  witam
  to jest bardzo dobry pomysł na pozew zbiorowy przeciwko tego rodzaju karaniu i wyłudzaniu po 150 zł gdzie nie jednokrotnie ludzie ledwo wiążą koniec z końcem.
  Tylko jedno mi się tu nie zgadza w tym całym zamieszaniu-wszyscy mówicie o firmie z DG Park Partner.To co oni wyczyniają rzeczywiście kwalifikuje się do odcięcia ich od tego złotego źródełka pobierania opłat tylko należy pamiętać że oni działają na zlecenie pajaca z Sosnowca Bogusława Gawłowskiego,który jest rzeczywiście właścicielem większej części byłego Chełmka,jak i :budynków gdzie znajduje się Biedronka,Da Grasso i obok wolno stojącey były Kościoł na Górkach.
  Gawłowski jest bezwzględnym dziadem utrzymującym się tylko z czynszów i teraz z mandatów za parkowanie.Jest tam sporo uchybień budowlanych i gościu oszukuje na opłatach za media tylko nikt się do tego nie przyzna bo Gawłowski wypowie umowę a każdy chce żyć i może jakiś klient wejdzie.Ja do tej galerii nie wejdę nawet jak pójdę na spacer. Facet balansuje na krawędzi i życzę mu żeby wyrzygał te mandaty a każdy ukarany otrzymał zwrot.Sporo jeżdżę po wielu miastach i baaardzo często robię zakupy ale nigdzie nie spotkałam się z czymś takim.Ja na dziada namiary mam (adres i nr telefonu) trzeba będzie to użyczę. Pozdrawiam

 • juurek1

  Witam
  Mnie spotkało to samo 01.02.2013.Zaparkowałem za Biedronka przy ogrodzeniu.Nie wiedziałem,że tam tez grasuja z PP.Oczywiście musiałem zapłacic 150zł.Kwit zachowałem,jestem za zbiorowym pozwem.
  Pozdrawiam

 • m3fist0

  Witam.
  Mam taki sam problem jak kazdy z was tutaj.
  Jestem kurierem i dzisiaj rano rowniez dostalem blokade na kola przy sklepie weterynaryjnym podczas dostawy przesylek. Karaja kazdego nawet kurierow dostawcow.
  Jednym slowem banda zlodziei.

 • Bernadetka

  W dniu dzisiejszym stałam się ofiarą tych złodzieji,. Posiadam pokwitowanie, jestem zdecydowana dochodzić swoich praw. Proszę o kontakt.

 • cjc31

  Też mnie to spotkało na moje szczęście nie mialem gotówki w kieszeni i kazałem im wziaac auto w pi… I powiadomić mnie przez policje gdzie zostało scholowane po czym zabrałem rzeczy z auta wyciągnąłem radio i odeszlem ok godz 11. Po 17 auto stało juz bez blokad i naklejki na szybie. Mi się udało bo mialem czas ale wrazie czego polecam zrobić zdjęcie blokadom i przy pozwie domagać się odszkodawania za uszkodzenie felg (porysowanie)

 • Mateusz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress