Spokojna sesja rady powiatu

2012-10-31

To była bardzo spokojna i niemal w pełni merytoryczna sesja Rady Powiatu Będzińskiego. Jednym z pierwszych punktów porządku obrad było przyjęcie sprawozdania z ostatnich prac zarządu powiatu. Krótkie sprawozdanie z realizacji programu promocji zatrudnienia i aktywizacji zawodowej rynku pracy w 2011 roku złożył również Janusz Gątkiewcz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie, którego pytaliśmy o bieżącą sytuację w tym temacie.

W części oficjalnej sesji odbyło się uroczyste złożenie gratulacji na ręce Grzegorza Wacławika, cenionego dziennikarza i byłego działacza opozycji, odznaczonego w październiku bieżącego roku Krzyżem Wolności i Solidarności.

Radny Adam Szydłowski już podczas drugiej powakacyjnej sesji zabrał głos w sprawie powołanej niedawno spółki powiatowej „Kopernik”, zatrudniającej m.in. żonę Mariusza Kozłowskiego, członka zarządu powiatu.

Nikt z zarządu powiatu nie chciał w żaden sposób komentować słów radnego Szydłowskiego. Podczas sesji ponownie wrócił również jakże ważny dla mieszkańców temat aktualnej sytuacji w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie.

Mimo tych wielu przeprowadzanych zmian niestety wciąż istnieje bardzo realna groźba likwidacji szpitala na terenie Będzina. Ostateczną decyzję w tej sprawie rada powiatu ma podjąć w czerwcu przyszłego roku.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress