Burmistrz Kwiecień odwołany

2012-10-30

„Koniec Kwietnia w październiku” – to od poniedziałku jakże chwytliwe zwycięskie hasło przeciwników burmistrza Witolda Kwietnia. Wyniki niedzielnego referendum są jednoznaczne: z 2207 głosujących przeszło 2000 było za odwołaniem dotychczasowego gospodarza miasta, tylko 131 osób było przeciw. Jest tylko jedno „ale”… w referendum wzięła udział niewiele ponad 1/4 uprawnionych do głosowania.

Przypomnijmy, że o przeprowadzeniu referendum zdecydowała w lipcu Rada Miasta, która nie udzieliła burmistrzowi absolutorium. Głównym zarzutem radnych były nieprawidłowości w wydatkowaniu budżetowych pieniędzy.

Wypowiadający się przed naszą kamerą mieszkańcy Wojkowic bardzo różnie podchodzącą do wyników referendum i osoby samego burmistrza.

Jedna ze spotkanych przez nas mieszkanek miasta była bardzo zniesmaczona ostatnim reportażem o burmistrzu Kwietniu, wyemitowanym w programie „TVN Uwaga”.

Po przegranym referendum burmistrz, już były burmistrz Witold Kwiecień nie chciał rozmawiać z mediami. Teraz miasto czeka kilkumiesięczne bezkrólewie. A wszelkie działania gminy do czasu rozpisania nowych wyborów będzie monitorował powołany przez premiera na wniosek wojewody komisarz. Nowego burmistrza Wojkowiczanie najprawdopodobniej wybiorą na przełomie stycznia i lutego 2013 roku.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress