Dzień Edukacji Narodowej

2012-10-16

Każdy kto choć na chwilę zamknie oczy, bez trudu przypomni sobie wychowawców ze szkolnych lat. Na co dzień nauczyciele odpytują, sprawdzają klasówki oraz dbają o dobre wychowanie uczniów, które często jest przecież nie lada wyzwaniem. Jest jednak taki jeden dzień w roku, w którym każdy z uczniów może podziękować za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie serc i umysłów.

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowana w będzińskim Teatrze Dzieci Zagłębia była znakomitą okazją do uhonorowania osób, które swoim zaangażowanie odgrywają ogromną rolę w kształtowaniu młodego pokolenia.

Święto nauczycieli to również dobry moment na to, by podsumować miniony rok i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Powiatowe uroczystości Dnia Edukacji Narodowej, to nie tylko czas życzeń, wyróżnień i podsumowań, to również chwila odprężenia, która po ciężkim roku pracy niewątpliwie należy się każdemu nauczycielowi. Zrelaksować się można na pewno w teatrze, oglądając ciekawy spektakl, czy wsłuchując się w utwory niepowtarzalnej Renaty Przemyk.

Dla nauczyciela powiedzenie „obyś cudze dzieci uczył” to nie przekleństwo, lecz wyzwanie, które podejmują oni każdego dnia. Tegoroczne Obchody Święta Edukacji Narodowej, które odbyły się w naszym mieście, były jedną z wielu form powiedzenia nauczycielom skromnego, ale jakże ważnego: „Dziękuję!”.

 

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress