I Ogólnopolski Marsz Seniora

2012-10-01

Nie chodzi o to, ile ma się lat, ważne jak się starzeje. 30 września w Będzinie, w parku na Dolnej Syberce, odbył się „I Ogólnopolski Marsz Seniora – Aktywnie na starość”, którego pomysłodawczynią jest Poseł Beata Małecka- Libera.

Celem Marszu Seniora jest nie tylko promowanie zdrowego stylu życia oraz integracja osób starszych, ale również spędzenie czasu w miłej atmosferze.

Słowo „marsz” nie powinno jednak wprowadzać w błąd, bo nie chodziło bynajmniej o to, by seniorzy spotkali się i wspólnie przemaszerowali parkowymi alejkami.

Podczas I Ogólnopolskiego Marszu Seniora nie zabrakło prezydenta Dąbrowy Górniczej, który w ubiegłym roku był współorganizatorem regionalnej edycji marszu.

Tego dnia najważniejsi byli jednak zgromadzeni w parku na Dolnej Syberce seniorzy, którzy swoją obecnością udowodnili, że życie osób starszych nie musi być nudne.

Nieprawdą jest, że przestajemy się bawić, ponieważ się starzejemy. Starzejemy się, ponieważ przestajemy się bawić. Słowa Marka Twaina, są jak zawsze piękne i prawdziwe. Nie pozostaje nic innego jak zacząć wprowadzać je w życie, tak jak uczynili to obecni na marszu seniorzy.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress