Jubileusz 95-lecia Sarmacji Będzin

2012-10-03

W 1917 roku na piłkarskiej mapie Polski pojawiło się Towarzystwo Sportowe Sarmacja Będzin. I choć w poszczególnych latach występowało w różnych ligach i pod różnymi nazwami, to dziś znane jest wszystkim jako Będziński Klub Sportowy Sarmacja Będzin, który w minioną sobotę obchodził jubileusz 95-lecia.

Jednym z punktów wrześniowej uroczystości był mecz towarzyski pomiędzy oldbojami Sarmacji Będzin a byłymi piłkarzami i dziennikarzami, zakończony zwycięstwem gości 4:3.

Po dwa gole dla przyjezdnych strzelili, byli reprezentanci Polski, Mariusz Śrutwa i Marek Koniarek, z kolei bramki dla gospodarzy zdobyli: Adam Łydko, Jacek Wieczorek i samobójczą Jacek Gorczyca.

Największe sukcesy będzinianie odnosili w latach 70., kiedy to występowali w klasach rozgrywkowych, będących odpowiednikami dzisiejszej III ligi. Od sezonu 2004/2005 Sarmaci nieprzerwanie grają w IV lidze I gr. śląskiej.

Czego możemy życzyć działaczom, piłkarzom i sympatykom będzińskiego klubu z okazji jego jubileuszu?

Niestety, 95. urodziny będzińskiej Sarmacji popsuli jej seniorzy, którzy przegrali sensacyjnie na wyjeździe z LKS-em Kamienica Polska 0:1. Na osłodę działaczom klubu wręczono honorowe odznaki za zasługi dla województwa ślaskiego.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress