Kulturalny kibic!

2012-10-17

„Gram i kulturalnie kibicuję” właśnie pod taką nazwą odbyła się już druga edycja wojewódzkiego turnieju piłki nożnej, w którym swoje umiejętności pokazali uczniowie z klas licealnych o profilach mundurowych.

Imprezie towarzyszyły też dodatkowe atrakcje. Między innymi można było obejrzeć pokaz musztry, czy wysłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa w trakcie imprez masowych. Wszystko po to, aby pokazać licealistom, że kibicować można z klasą.

W czasie rozgrywek piłkarskich powołana komisja oceniała sposób kibicowania wśród licealistów. Były transparenty, malowane twarze, tańce i okrzyki.Wszystko zgodnie z hasłem i kodeksem kulturalnego kibica.

Zabawa podczas trwania całej imprezy była przednia, a rywalizacja piłkarska bardzo zacięta, choć oczywiście zgodna z zasadami „Fair Play”.

Polska gola! Jeszcze jeden! Nic się nie stało! – to najpopularniejsze stadionowe okrzyki. Niestety nie wszystkie hasła zagrzewające sportowców do gry są tak kulturalne. Rozgrywki piłkarskie w wielu z nas wzbudzają ogromne, czasem nawet bardzo skrajne emocje. Warto jednak dwa razy pomyśleć, zanim w nagłym przypływie radości wtargniemy na murawę lub w sportowej złości rzucimy jakimś przedmiotem na boisko.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress