Obrazy Mistrzów w Ośrodku Kultury

2012-10-08

Beksiński, Jaśnikowski, Olbiński, Sętowski i Yerka – prace największych polskich artystów zostały wystawione w będzińskim Ośrodku Kultury. Ekspozycję można zwiedzać tylko do 13 października. Dlatego już teraz warto zarezerwować sobie czas.

Cykl ekspozycji „Obrazy mistrzów” to nowa propozycja Ośrodka Kultury, skierowana do miłośników sztuki. Celem przyświecającym organizacji krótkich wystaw jest przede wszystkim stworzenie przestrzeni przyjaznej obcowaniu ze sztuką oraz przybliżenie mieszkańcom Śląska i Zagłębia twórczości najznakomitszych artystów.

Wystawa pod nazwą „Magiczny Realizm” to wyjątkowe wydarzenie, w którym na naszych oczach marzenia senne przeplatają się z realizmem. Gdzie znane kształty otrzymują nowe formy i gdzie nie istnieje słowo niemożliwe.

W każdym z wystawionych obrazów tkwi tajemnica. By ją odkryć nie potrzeba zbyt wiele. Wystarczy udać się w podróż do obszarów niczym nieskrępowanej wyobraźni, w świat artystycznej wolności.

Każdy z nas potrzebuje czasem odpocząć od otaczającej rzeczywistości. Obrazy twórców „Magicznego realizmu” to znakomita okazja, by choć na chwilę zapomnieć o trudzie dnia codziennego, udając się w świat fantazji.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress