Politycznie zmieleni

2012-10-11

Akcja Platformy Obywatelskiej 4 razy tak: zniesienie immunitetu parlamentarnego, likwidacja senatu, zmniejszenie liczby posłów w Sejmie i wreszcie jednomandatowe okręgi wyborcze. W 2005 roku było obiecywane TAK, po późniejszym przejęciu władzy do dziś NIE… pamiętamy. Teraz właśnie do tematu jednomandatowych okręgów wyborczych wraca akcja zmieleni.pl, firmowana twarzą Pawła Kukiza, obecnie bardzo radykalnego w swoich wystąpieniach i tekstach nowych utworów.

Zmieleni.pl z dnia na dzień rosną w siłę, kolejne osoby pomagają i przyłączają się do prowadzonej akcji.

Obecny na pierwszym roboczym spotkaniu zagłębiowskiej grupy inicjatywnej, Mateusz Wiatr zapowiada promowanie akcji wśród koleżanek i kolegów na studiach.

Faktycznie wbrew pozorom temat jednomandatowych okręgów wyborczych nie jest łatwy. Ale główny cel przyświecający akcji zmieleni.pl można zdefiniować bardzo prosto.

A jak pomysł zmiany ordynacji wyborczej oceniają lokalni politycy? Wygrywa naprawdę najlepszy, a posłowie są bliżej swoich wyborców – radny Będzina, Marcin Lazar podkreśla ewidentne plusy tej propozycji. Dostrzega też jednak pewien minus.

Radny powiatu będzińskiego, Adam Szydłowski mówi o pełnej autentyczności Pawła Kukiza i całej akcji zmieleni.pl. Jednocześnie w charakterystyczny dla siebie sposób wytyka wady obecnej ordynacji wyborczej.

W dość podobnym tonie wypowiada się również dąbrowski radny, Tomasz Pasek.

Jak widać akurat w tym temacie wielu polityków całkowicie zgadza się z głosem obywateli, a przecież nawet w przypadku polityków wsłuchujących się w ten głos ludu, to jednak rzadkość. Ale nawet jeśli zmieleni.pl osiągną swój cel, nie miejmy złudzeń… Bez względu na rodzaj ordynacji wyborczej, jeśli wybrani przez nas politycy będą chcieli nas zmielić, to nas zmielą. Prawdziwą sztuką jest wybrać tych „niemielących”.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress