Przebudowa ul. Wolności trwa

2012-10-10

Remont ulicy Wolności w Będzinie, to jeden z tych „gorących” i pełnych sprzeczności tematów. Jedni z modernizacji ulicy się cieszą, inni w ogóle nie chcą zabierać głosu w sprawie, natomiast Ci odważniejsi wręcz przeciwnie.

Budowa zatoki autobusowej na pewno w dużym stopniu rozwiązałaby problem bezpieczeństwa na tej jednej z najbardziej ruchliwych dróg naszego miasta. Niestety plany remontowe takiego rozwiązania nie uwzględniają.

Czy budowa ścieżki rowerowej na tym odcinku jest jednak konieczna? Zauważmy, że ulica Wolności to droga uczęszczana częściej przez pieszych, niż rowerzystów. Bezpieczeństwo nie powinno być tutaj ważniejsze od rekreacji?

Świadkami niebezpiecznych sytuacji drogowych, do których stosunkowo często dochodzi na ulicy Wolności, są nie tylko mieszkańcy pobliskiego osiedla.

Duże wątpliwości wśród osób mieszkających w najbliższym otoczeniu ulicy Wolności budzą również pojawiające się na drodze nieoznakowane zwężenia.

Ciekawość wśród osób mieszkających przy ulicy Wolności budzi jeszcze jedna kwestia. Co z obiecaną od lat modernizacją sieci wodociągowej?

Remont ulicy Wolności to jedna z najważniejszych inwestycji prowadzonych w ostatnim czasie w Będzinie. Choć modernizacja drogi była potrzebna budzi ona wiele kontrowersji. I nie chodzi tu bynajmniej o spowodowane remontem utrudnienia w ruchu drogowym.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+
  • nicko86

    Cały ten remont to jedna WIELKA FUSZERKA jeżeli ktoś ma pojęcie o układaniu kostki i budowie chodników na pewno zauważy o co chodzi. Krótko mówiąc firma która to wykonuje powinna zająć się koszeniem trawy. a nadzór budowlany niech idzie do okulisty lub przestanie brać łapówki za odbiory wykonawcze.

  • Mariusz Będkowski

    Mocne słowa, a resztę przemilczę… (prywatnie mieszkam tuż obok).

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress