Sarmacja w półfinale Pucharu Polski

2012-10-25

Bez najmniejszych problemów do półfinału Pucharu Polski Podokręgu Sosnowiec awansowali piłkarze Sarmacji Będzin. Trójkolorowi w IV rundzie owych rozgrywek rozgromili na wyjeździe V-ligową Unię Strzemieszyce 6:1.

Przewaga gości nie podlegała żadnej dyskusji, bowiem ci już po pierwszej połowie wygrywali 2:0, po golach Marcina Szopy z 10. i Michała Dyrdy z 22. minuty.

Po przerwie będzinianie zdobyli jeszcze cztery bramki. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Kozerański, a w 76. uczynił to Marcin Strojek.

Ozdobą spotkania był gol Pawła Krzosa z 85.minuty, a kilkadziesiąt sekund później wynik zawodów ustalił Tomasz Kozerański.
Gospodarze odpowiedzieli jedynie honorowym golem Damiana Bojacza w 69. minucie.

Półfinałowym przeciwnikiem Sarmacji będzie A-klasowa Tęcza Błędów, a spotkanie odbędzie się wiosną przyszłego roku.

Autor: Kanal99