Skatepark otwarty!

2012-10-22

Na tą miejską inwestycję czekali wszyscy miłośnicy sportów ekstremalnych i to nie tylko z terenu Będzina. W ostatnią sobotę oficjalnie otwarto będziński skatepark. Jeżdżący na deskorolkach, rolkach i BMX-ach mogą teraz szlifować swoje umiejętności mając do dyspozycji aż 14 urządzeń.

Jak widać i też słychać dla chłopaków taka jazda, to codzienność. Ale na nowoczesnym skateparku deskorolkowcy prezentują bardzo różny poziom. Ambitny, 10-letni Nataniel dopiero zaczyna i starannie podgląda starszych kolegów.

Poczynania korzystających z nowo otwartego obiektu z dużym podziwem podglądał również prezydent Będzina, Łukasz Komoniewski.

Sobotniemu otwarciu skateparku towarzyszył „Hip-Hop Fest”, gdzie jedną z największych atrakcji była trwająca już od wczesnych godzin porannych „Bitwa Breakdance”. Bezkonkurencyjni byli tutaj ”Skoku” i „Skała”.

W trakcie imprezy odbył się również konkurs graffiti. Dokonania wszystkich jego uczestników całkowicie odmieniły przejście podziemne znajdujące się w okolicach parku na Dolnej Syberce.

Podczas święta hip-hopu oczywiście nie mogło także zabraknąć hip-hopowej muzyki. Na głównej scenie wystąpili m.in. Kłak i Szah, młodzi muzycy z Będzina.

Zgrany team na scenie, podobny, drużynowy duch również podczas jazdy w skateparku. Weekendowa aura dodatkowo sprzyjała testowaniu nowego obiektu. Miłośnicy sportu na świeżym powietrzu na pewno liczą teraz, że ta letnia jesień utrzyma się w tym roku jak najdłużej.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress