Bas Tajpan zagrał dla wykluczonych

2012-11-06

„Nie wykluczaj! Pozwól Godnie Żyć” to tytuł kampanii społecznej, której inicjatorem i organizatorem jest dąbrowska Fundacja Godne Życie. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości społecznej na temat istoty wykluczenia społecznego, a także jego przyczyn i konsekwencji.

Osoby wykluczone uczestniczą w życiu społecznym w minimalnym stopniu i zazwyczaj są odcięte od proponowanych przez państwo wielu uprawnień, m. in. ekonomicznych, politycznych, czy kulturowych. Poziom poczucia dyskryminacji w Polsce jest ciągle niewielki, chociaż w stosunku do połowy lat 90-tych XX wieku wzrósł trzykrotnie.

Kampania Fundacji Godne Życie ma za zadanie nie tylko piętnować zjawisko wykluczenia społecznego, ale również wskazać możliwe działania mające zapobiegać powolnemu procesowi marginalizacji.

Podczas inauguracji kampanii społecznej zagrał Bas Tajpan, przedstawiciel nurtu reggae-rapu. Muzyk z Dąbrowy Górniczej słynie nie tylko ze swojej twórczości, ale również z aktywnego wkładu w inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej.

Wydarzenia zaplanowane w ramach kampanii społecznej „Nie wykluczaj! Pozwól Godnie Żyć” potrwają od 9 listopada. Pamiętajmy, że nie trzeba wiele by rozbić mur dzielący społeczeństwo i pomóc tym którzy żyją odseparowani od innych, we własnych wyizolowanych enklawach.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress