Coerver Coaching z młodymi piłkarzami

2012-11-26

Coerver Coaching – w największym skrócie metoda nauczania gry w piłkę nożną. W dość powszechnej opinii jedna z najskuteczniejszych na świecie, szczególnie preferowana wśród najmłodszych piłkarskich adeptów. Od blisko 30 lat Coerver Coaching stosują w swoich akademiach piłkarskich czołowe kluby Europy, m.in.: Manchester United, Real Madryt, AC Milan, czy Bayern Monachium. W sobotę 24 listopada pokaz Coerver Coaching odbył się w hali MOSiR-u w Czeladzi.

Coerver Coaching uczy młodych zawodników doskonałego panowanie nad piłką, szybkości, skutecznego dryblingu i mądrego poruszania się po boisku. Z jednej strony rozwija indywidualne umiejętności piłkarzy, z drugiej to także trening uczący gry zespołowej. W dużą efektywność tej metody wierzy trener juniorów MCKS-u Czeladź, Mateusz Cichoń.

Dla biorących udział w pokazie młodych piłkarzy MCKS-u Czeladź sobotni trening był przede wszystkim dobrą zabawą. Ale w końcu mogli robić to, co kochają, tyle, że w nieco nowym wydaniu.

Jednym z najbardziej znanych zawodników wychowanych piłkarsko na metodzie Coerver Coaching jest Holender Arjen Robben, występujący obecnie w Bayernie Monachium, a wcześniej broniący barw Realu Madryt i Chelsea Londyn. Robben słynie z bardzo szybkiego i skutecznego dryblingu.

Popisy Robbena, Cristiano Ronaldo, Messi’ego oraz wielu innych piłkarskich sław są na pewno dodatkową motywacją dla najmłodszych miłośników futbolu.
Piłkarskich talentów z pewnością nie brakuje też w naszym kraju. Ale prawdziwą sztuką jest je wypatrzeć, a potem skutecznym i konsekwentnym treningiem odpowiednio oszlifować.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress