Koncert charytatywny „Twoje dobre ręce”

2012-11-16

Jak co roku jesienią Stowarzyszenie Dzieciom Będzina zorganizowało koncert charytatywny „Twoje dobre ręce…”. Tegoroczne wydarzenie miało jednak wyjątkowy charakter. Podczas koncertu stowarzyszenie oficjalnie zmieniło nazwę na Stowarzyszenie „Dobre ręce”, był to zarazem ukłon w stronę zmarłego prof. Włodzimierza Wójcika .

Jak mawiał prof. Włodzimierz Wójcik „Cóż może być piękniejszego niż otwarte do ludzi (…) dobre ręce”. Słowa te można by uznać za motto, jakim członkowie stowarzyszenia kierują się każdego dnia.

Podczas koncertu publiczność miała okazję wziąć udział w charytatywnej licytacji darów przekazanych stowarzyszeniu przez artystów. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na edukację dzieci w Ośrodku ”Jesteśmy razem”.

Koncert Stowarzyszenia „Dobre Ręce” nie ograniczał się jednak wyłącznie do licytacji. Publiczność mogła również obejrzeć przygotowany specjalnie na tą okazję film dokumentalny oraz zanurzyć się w niebanalnym brzmieniu zespołu SCOFFEE.

Nie ulega wątpliwości, że każdy koncert charytatywny niesie ze sobą ogromne przesłanie. Pomoc potrzebującym nie powinna być jednak tylko jednorazowym gestem. Wspierając innych przecież często pomagamy również samym sobie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress