Morderca w mieście?!

2012-11-09

Informacje o gwałcicielu grasującym w Sosnowcu wywołały prawdziwą falę strachu w Zagłębiu Dąbrowskim. Dziś na ulice boją się wychodzić nie tylko sosnowiczanki, ale i mieszkanki Będzina. Według informacji pochodzących z różnych źródeł będzinianki przekazują sobie mrożące krew w żyłach wieści o seryjnym mordercy – gwałcicielu.

Komenda Powiatowa Policji w Będzinie zdecydowanie zaprzecza jakoby w mieście miała miejsce seria brutalnych morderstw.

Informacje związane z seryjnym mordercą – gwałcicielem grasującym w Będzinie wydają się być zatem niczym innym jak zwykła plotką.

Zagłębie Dąbrowskie to bez wątpienia region, w którym każda wzmianka o gwałcie, czy morderstwie dokonanym na kobiecie budzi demony przeszłości. Winą za taki stan rzeczy zapewne można obarczyć straconego 35 lat temu Zdzisława Marchwickiego, uznanego za „wampira z Zagłębia”.

Należy pamiętać, że plotka raz puszczona w obieg, powtarzana przez wiele osób często zaczyna żyć własnym życiem.

Historia mrożących krew w żyłach tzw. miejskich legend jest bogata. UFO, czarna wołga, diabeł pytający o godzinę… Mówi się, że zarówno w plotce jak i legendzie zawsze znajduje się ziarnko prawdy. Podobnie jest i w tym przypadku. Nie warto jednak wpadać w panikę, wystarczy odrobina ostrożności w trakcie wieczornych powrotów do domu.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress