Płatne parkowanie

2012-11-02

Nie od dziś wiadomo, że znalezienie wolnego miejsca parkingowego wokół Urzędu Miejskiego w Sosnowcu graniczy niemal z cudem. Już od wczesnych godzin rannych wszystkie miejsca parkingowe są stale zajęte i co gorsza taki stan rzeczy utrzymuje się zwykle, aż do wieczora. Zdaniem sosnowieckiego magistratu sytuację uzdrowi strefa płatnego parkowania.

W propozycji urzędników są już podane przykłady cen, które ponosiliby kierowcy. Dla sosnowiczan stale parkujących na terenie strefy istniałaby możliwość wykupienia karnetów. Pomysł ten budzi jednak wiele kontrowersji wśród mieszkańców miasta.

Początkowo strefa płatnego parkowania miała powstać wyłącznie w najbliższym otoczeniu sosnowieckiego magistratu. Dziś Urząd mówi jednak o kompleksowym rozwiązaniu, które swoim zasięgiem miałoby objąć całe centrum miasta.

Dochody, które będą generowane przez strefę płatnego parkowania władze sosnowca w pierwszej kolejności chcą przeznaczyć na remonty oraz budowę chodników.

Jak zatem widać na parkingowych opłatach stracą kierowcy, zyskają natomiast zarówno piesi, jak i rowerzyści. Kto wie, może wraz z nadejściem wiosny strefa płatnego parkowania zachęci miłośników czterech kółek do bardziej ekologicznego, rowerowego trybu życia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress