Porzucone wraki aut

2012-11-07

Taki widok na szczęście nie należy do najczęstszych. Ale porzucone na parkingach, czy chodnikach wraki pojazdów z jednej strony straszą, a z drugiej oczywiście zajmują jakże cenne w dzisiejszych czasach miejsca do parkowania. To problem właściwie wszystkich miast, z którym na co dzień boryka się głównie Straż Miejska.

Problem pojawia się wtedy gdy znalezienie właściciela auta zajmuje właśnie dłuższy okres czasu, a samochód niestety nadal zalega na parkingu. W myśl rozporządzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub którego stan wskazuje na to, że nie jest używany może zostać usunięty z drogi przez Straż Miejską. Wymaga to jednak określonych procedur postępowania, które od października obowiązują już w Będzinie.

Teraz najważniejsze jest zgłaszanie takich spraw przez mieszkańców miasta, o co apeluje będzińska Straż Miejska. Już można mówić o pierwszych efektach wspólnych działań.

Będzin jest jak na razie jedynym miastem w Zagłębiu, które rozpoczęło procedurę usuwania pozostawionych samochodów. W Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej Straż Miejska nie może takich pojazdów odholować.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że zgłoszenia mieszkańców w sprawie zalegających aut przyjmowane są przez Straż Miejską na bieżąco. Niewątpliwym atutem tej będzińskiej jest fakt, że takimi porzuconymi przez kierowców pojazdami teraz może zajmować się od ręki. A dzięki temu wraki samochodowe już wkrótce mogą zniknąć na dobre z ulic i parkingów na terenie miasta.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+
  • Tomasz

    Nie wiem co Wy chcecie? Koleś z 206 wymienia opony z letnich na zimowe :) Niestety nie pracuje w F1 więc nie zrobi tego w 3sekundy tylko mu zejdzie ze 3 lata :)

  • Mariusz Będkowski

    Ale humorek Tomeczku dopisuje ;) ja tam wierzę, że Straż Miejska wkrótce zrobi w tym temacie preludium do „auto-złom-recykling”.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress