Remis Sarmacji. Debiut trenera

2012-11-07

W sobotnim meczu ligowym Sarmacja Będzin zremisowała z Pilicą Koniecpol 1:1. Dla Piotra Pierścionka, nowego szkoleniowca zagłębiowskiego zespołu był to oficjalny debiut przed lokalną publicznością.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielkich emocji. Więcej dogodnych okazji stworzyli sobie gospodarze, jednak nijak przełożyło się to na wynik.

W przerwie meczu zarząd będzińskiego klub uhonorował Adama Bałę, jednego z najzdolniejszych wychowanków w dziejach Sarmacji.

39-latek przyznał, że jest to już koniec jego klubowej gry w piłkę.

Druga połowa miała zupełnie inny przebieg. W 48. minucie prowadzenie objęli miejscowi, dzięki bramce Marcina Derlatki. Niestety 24-latek uczynił to wtedy, gdy pierwszą część zawodów przed naszą kamerą podsumowywał Adam Bała.

W 75. minucie wyrównującego gola dla gości zdobył ten, którego w Będzinie najbardziej się obawiano.

Mimo kilku klarownych sytuacji w końcówce spotkania, wynik nie uległ żadnej zmianie.

Będzinianie po 14 kolejkach ligowych zajmują w tabeli 6. miejsce z dorobkiem 21 punktów. Pocieszające jest to, że w rundzie jesiennej zespół Sarmacji nie doznał porażki na własnym obiekcie.

Rundę jesienną piłkarze z Będzina zakończą 10 listopada wyjazdowym spotkaniem z Lotem Konopiska.

Autor: Kanal99