RKS Grodziec liderem po rundzie jesiennej

2012-11-13

W ostatnim meczu rundy jesiennej piłkarze RKS-u Grodziec pokonali w Będzinie beniaminka z Katowic 4:2.

Podopieczni Krzysztofa Wiernika objęli prowadzenie w 19. minucie, gdy fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Adrian Kardaś.

W 35. minucie drugiego gola dla RKS-u, strzałem z najbliższej odległości, uzyskał Damian Koch.

Tuż przed końcem pierwszej połowy kontaktową bramkę dla Kolejarza strzelił Dariusz Granek, a w 52. minucie na listę strzelców w taki oto sposób wpisał się Marek Kozień.

Będzinianie ponowne prowadzenie objęli w 72. minucie, kiedy to „jedenastkę” podyktowaną za faul Sebastiana Gajdzika na Damianie Kochu pewnie wykorzystał Konrad Grosman.

Goście od 77. minuty grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę za faul na Pawle Wiśniewskim opuścił Łukasz Nos.

Wynik spotkania już w doliczonym czasie ustalił Damian Koch.

Sobotnie zwycięstwo zapewniło RKS-owi mistrzostwo jesieni. Będzinianie na półmetku zmagań legitymują się bilansem 38 zdobytych punktów, na który złożyło się 12 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki.

Autor: Kanal99