Ruiny w centrum

2012-11-30

Dąbrowa Górnicza to największe powierzchniowo miasto Zagłębia Dąbrowskiego, będące jednocześnie największym ośrodkiem przemysłowym regionu. To, że miasto leżące w sąsiedztwie Będzina i Sosnowca stale się rozwija widać gołym okiem. Jednak nie wszystkie miejsca w Dąbrowie Górniczej są delikatnie mówiąc bez skazy.

Rozpadające się w drobny mak budynki w samym centrum miasta to w dzisiejszych czasach widok dość niecodzienny. Mimo, że dąbrowski magistrat od dawna wie o złym stanie technicznym obu budynków, w tej sprawie nic nie może zrobić.

Nie wiadomo kiedy zostanie uregulowana sytuacja prawna budynków. Na tą chwilę pewne jest jedno, niestety każdy kto idzie na peron kolejowy, jedzie autobusem w kierunku Pogorii albo po prostu wybierze się na zakupy do dąbrowskiego centrum handlowego widzi zdewastowane, stare budynki, które należałoby jak najszybciej rozebrać.

Problem dla miasta stwarza nie tylko nieestetyczny wygląd niszczejących budynków. Jeśli przez przypadek do ruin wejdą zaciekawione dzieci lub szukający schronienia bezdomni, może dojść do tragedii. Jak poinformował nas Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego na grudzień zaplanowano kolejną kontrolę zdewastowanych budynków, która pozwoli na wydanie nowej decyzji o rozbiórce.

Miejmy nadzieję, że tym razem nikt nie uchyli jednak nakazu rozbiórki i w niedługim czasie ruiny znajdujące się przy ul. Kościuszki 8 będą już wyłącznie złym wspomnieniem.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress