Strategia rozwoju miasta przyjęta

2012-11-27

Połowa kadencji będzińskiej Rady Miejskiej już za nami. Na półmetku swojej pracy radni musieli zdecydować o dalszej przyszłości swojego miasta. Najważniejszym punktem ostatniej sesji było przyjęcie „Strategii Rozwoju Miasta” na lata 2012-2020.

Projekt „Strategii Rozwoju Miasta Będzina” to bez wątpienia jeden z najważniejszych dokumentów, nad którym przyszło pracować nie tylko radnym i specjalistom, ale również mieszkańcom Będzina.

Głosowanie nad przyjęciem „Strategii Rozwoju Będzina” było również okazją do porównania nowego dokumentu ze strategią przyjętą w 1999 roku.

Radni Będzina nie szczędzili ciepłych słów pod adresem nowej strategii rozwoju miasta. Nie dziwi więc wynik przeprowadzonego podczas sesji głosowania, w którym Rada Będzina jednogłośnie podjęła uchwałę dotyczącą polityki długofalowej na lata 2012 – 2020.

Jak widać jednomyślność pomimo wyraźnie widocznych podziałów politycznych jest jednak możliwa. I zapewne nie jest to zasługa atmosfery panującej w urokliwym budynku będzińskiego teatru, w którym odbyła się ostatnia sesja, a dobrze przygotowanego dokumentu, którego konsekwentna realizacja pozwoli na szeroko pojęty rozwój Będzina.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress