Ulica Wolności oddana do użytku

2012-11-14

Bez przecinania wstęg i zbędnych ceremonii, władze miasta oraz powiatu będzińskiego oficjalnie odebrały wyremontowaną ulicę Wolności. W ramach kilkumiesięcznych prac m.in. dokonano całkowitej wymiany nawierzchni na odcinku od skrzyżowania z ulicą Świerczewskiego do wiaduktu nad DK 86.

Powiat będziński przeznaczył na remont przeszło milion złotych, drugie tyle tej kwoty przekazało miasto, ponadto 740 tys. złotych pozyskano z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych.

Z myślą głównie o dzieciach i młodzieży na wysokości Zespołu Szkół nr 1 zainstalowano sygnalizację świetlną. Po stronie plusów należy też wymienić postawienie znaków drogowych „zakaz zatrzymywania się i postoju” na odcinku, gdzie w dni targowe stoi zwykle łańcuszek zaparkowanych samochodów.

Minusem jest na pewno brak zatoki autobusowej nieopodal Zespołu Szkół nr 1. Już po raz kolejny w trakcie realizacji materiału, nasza kamera zarejestrowała bardzo częstą w tym miejscu niebezpieczną sytuację drogową.

Miejmy nadzieję, że jednak uda się to poprawić, bo ten widoczny problem sam się nie rozwiąże. Ulica Wolności to bez wątpienia jedna z najważniejszych dróg w mieście i powiecie. Zakończenie pierwszego etapu prac na pewno cieszy. A mimo wspomnianych minusów patrząc na efekty, cieszy nie tylko ze względu na długo oczekiwany koniec ogromnych utrudnień w ruchu drogowym.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress