Wezwał policję i dostał wyrok

2012-11-15

Te twarze zna chyba każdy kto w ostatnich latach przynajmniej raz był obecny na sesji dąbrowskiej Rady Miejskiej. Wśród trzech aktywnych mieszkańców miasta m.in. Kazimierz Jasionek, skazany ostatnio zaocznie za bezpodstawne wezwanie policji w sprawie rzekomego spożywania alkoholu przez radnych na sesji z czerwca bieżącego roku. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej listownie dowiedział się, że został skazany na 150 zł grzywny i dodatkowe 80 zł za wydatki sądowe. Dziś odwoływał się od tej decyzji.

Policja podkreśla, że nie było żadnych podstaw do przebadania radnych alkomatem. Zgłoszenie uznano za zbyt ogólne, bezpodstawne oraz cytując notatkę policyjną i późniejszy wyrok „ze złośliwości”.

Argumenty policji nie trafiają do wielu obecnych na ówczesnej sesji radnych, których dziwi fakt, że mimo zgłoszenia policja nie podjęła czynności mających na celu zbadanie trzeźwości osób obradujących.

Kazimierz Jasionek zwraca jeszcze uwagę na fakt, że całą sprawę zgłosił telefonicznie do Komendy Wojewódzkiej Policji, ponieważ delikatnie mówiąc, nie ma zaufania do dąbrowskich funkcjonariuszy.

Słowa bardzo mocne, ale też wypowiadane pod wpływem dużych emocji. Oburzeniu Pana Jasionka tym listownym, zaocznym wyrokiem trudno się dziwić. Z drugiej jednak strony warto także wyciągnąć z tej sprawy wnioski. Bo gdyby policja miała reagować na każde oparte wyłącznie na domysłach zgłoszenie, zapewne miałaby coraz więcej niekoniecznie zasadnych interwencji.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+
  • Nowotny

    To jest kpina z tzw. demokracji. Policja uzależniona od miejscowych kacyków ma zawiązane ręce. Co miesiąc z naszych podatków w DG Podraza z radnymi utrzymuje i opłaca 20 etatów policyjnych, kupują im nowe samochody, dają kase na benzyne i policja jest na ich garnuszku. Od czego jest MSW żeby nie utrzymywać podległych sobie komend policji i skazują te komendy na ubezwłasnowolnienie i uzależnienie od tych miejskich pijawek. Od tego są organy ścigania (policja) jak d…. od sra…. żeby interweniowała na takie zawiadomienia, a nie oskarżała mieszkańca który zna te zas..ne powiązania !!!!!!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress