XIII Paraspartakiada Śląska i Zagłębia

2012-11-22

W dąbrowskiej hali sportowej „Centrum” ponownie zapłonął znicz olimpijski, inaugurujący już XIII Paraspartakiadę Śląska i Zagłębia. Organizowane zawody skierowane są do uczniów szkół specjalnych, a także wielu innych placówek zajmujących się na co dzień osobami niepełnosprawnymi. Zawodnicy biorą udział w kilku konkurencjach.

Jednym z organizatorów paraspartakiady jest V Liceum Ogólnokształcące im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej. Szkoła, w której uczą się również osoby niepełnosprawne.

W ramach Paraspartakiady Śląska i Zagłębia od lat funkcjonuje także fundusz stypendialny. Inicjatywa wspierająca tych najbardziej potrzebujących.

A na parkiecie jak przystało na prawdziwą rywalizację nikt nie odpuszcza. Tym bardziej, że najlepsi sportowcy otrzymują puchary, medale i dyplomy. Niektórzy z nich starannie przygotowują się do tych zawodów.

Jedni rywalizują i zdobywają sportowe laury, dla innych najważniejsza jest sama obecność na tej imprezie.

W takim razie my również pozdrawiamy tatę przesympatycznej i pełnej energii Sandry. Dziewczynki pokazującej, że tutaj przede wszystkim liczy się dobra zabawa. A same zmagania sportowe osób niepełnosprawnych to tylko przyjemna odskocznia od codzienności i ich naprawdę trudnych zmagań życiowych.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress