Choinka urzędowo – pozarządowa

2012-12-09

Od Bożego Narodzenia dzielą nas jeszcze ponad 2 tygodnie, ale już dziś na ulicach i placach wielu miast naszego regionu stanęły choinki lub przynajmniej rozbłysły świąteczne iluminacje. Podobnie jest również w centrach handlowych, które kuszą barwnie ubranymi drzewkami.

Ubieranie choinki to od zawsze wspaniała okazja do zacieśniania więzów, nie tylko tych rodzinnych. Okres Świąt Bożego Narodzenia oraz czas je poprzedzający to także doskonała okazja do tego, by uczyć się od siebie nawzajem współpracy i solidarności.

Wspólne dekorowanie świątecznego drzewka ma być symbolem budowania wspólnoty lokalnej, dlatego też poza mieszkańcami miasta, świąteczne drzewko ubierali dąbrowscy radni oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Ubieranie choinki urzędowo – pozarządowej zostało zorganizowane już po raz drugi. Partnerem świątecznej akcji jest między innymi Stowarzyszenie „Odfrontu”, którego liderem jest dąbrowski muzyk Bas Tajpan.

Dekorowaniu świątecznego drzewka tradycyjnie towarzyszyło śpiewanie kolęd połączone z małym kiermaszem dekoracji świątecznych, przygotowanych przez wychowawców oraz podopiecznych Fundacji Godne Życie. Ozdoby, które można było kupić były zapowiedzią tego, co pojawi się 14 grudnia podczas VII Kiermaszu Świątecznego.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress