IX Będzińska Wigilia

2012-12-24

Wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem, smakowanie potraw wigilijnych i towarzysząca temu atmosfera radości, bliskości i pojednania. Pod murami kościoła św. Trójcy obyła się już IX Będzińska Wigilia. Organizatorem świątecznego spotkania jest Towarzystwo Przyjaciół Będzina.

Będzińska Wigilia ponownie odbyła się pod patronatem honorowym prezydenta miasta, Łukasza Komoniewskiego oraz biskupa ordynariusza, Grzegorza Kaszaka.

W tym roku dodatkową świąteczną atrakcją spotkania była szopka bożonarodzeniowa z prawdziwymi zwierzętami, którą będzie można jeszcze zwiedzać do 6 stycznia. Jak łatwo się domyślić szopka szczególnie ucieszyła tych najmłodszych.

Śpiew urzekający, dodajmy za namową obecnej na wigilii babci Karola. Ta świąteczna i radosna atmosfera udzielała się także dorosłym mieszkańcom Będzina.

Państwo Tomaszewscy byli na będzińskiej wigilii niemal całą rodziną. Specjalnie na nasze polskie, wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia Pan Arkadiusz przyleciał aż ze Stanów Zjednoczonych.

Na ten niepowtarzalny świąteczny czas trudno o bardziej trafne spostrzeżenie. I chyba nie pozostaje nam nic innego jak wzajemnie życzyć sobie właśnie tej otwartości, bliskości, ciepła i zrozumienia. Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia życzy wszystkim naszym widzom redakcja Kanału 99.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress