Kłopotliwy remont

2012-12-04

Blok przy ul. Powstańców Śląskich 2 w Będzinie, po niedawno zakończonym remoncie prezentujący się bardzo okazale na tle innych okolicznych budynków. Poza odnowieniem elewacji blok poddano również termomodernizacji. Niestety wiele osób boryka się tutaj z problemem zalanego mieszkania. W ostatnim czasie mieszkającego na parterze 77-letniego Pana Wiesława Cabaja ta wątpliwa przyjemność spotkała już dwukrotnie.

Zdaniem Jerzego Wykurza, przedstawiciela zarządcy budynku zalania nie mają związku z ostatnio przeprowadzanym remontem. Problemem jest po prostu stara kanalizacja sanitarna, a także szkody wyrządzane w niej przez samych mieszkańców.

W takim razie pełna zgoda zarządcy nieruchomości z poszkodowanymi lokatorami, stara kanalizacja wymaga gruntownego remontu. W najbliższym czasie nie jest on jednak możliwy, bo wspólne środki ściśle współpracującej z zarządcą Wspólnoty Mieszkaniowej zostały przeznaczone na zakończony niedawno remont ścian zewnętrznych.

Tutaj dodajmy istotny fakt, że do Wspólnoty Mieszkaniowej należą tylko osoby mające mieszkania własnościowe. Ich najemcy, jak właśnie Pan Wiesław, czy Pani Jolanta mieszkają jakby poza wspólnotą.

Dzięki tej wspólnej, choć jak już ustaliliśmy nie wspólnotowej rozmowie udało się wypracować coś jeszcze. I chyba nie bez znaczenia była tutaj obecność naszej kamery.

My również podzielamy te nadzieje. Zgodnie ze stanowiskiem zarządcy budynku już jutro kanalizacja sanitarna zostanie fachowo i skutecznie udrożniona. Ale na jej remont mieszkańcom przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress