Młodzi debatowali

2012-12-14

W piątek 14 grudnia w będzińskim Zespole Szkół Techniczno-Usługowych zorganizowana została debata oksfordzka na temat elektrowni jądrowej jako alternatywy dla gospodarki energetycznej Polski.

W sformalizowanej dyskusji udział wzięli uczniowie z 5 szkół powiatu będzińskiego oraz goście z instytucji odpowiedzialnych za środowisko i energetykę.

Podczas piątkowej debaty starły się dwie grupy mówców. Obóz afirmujący bronił tezy mówiącej o elektrowni jądrowej jako znakomitej alternatywie dla tradycyjnej gospodarki energetycznej Polski.

Zespół negujący starał się natomiast obalić każdy z argumentów wysuniętych przez swoich przeciwników.

Uczniowie, którzy wzięli udział w debacie mogli wykazać się wiedzą, celnym ripostowaniem, refleksem oraz zrobić dobre wrażenie na publiczności, która oceniając siłę argumentów i sposób ich prezentowania, wydała werdykt.

Debata jest spektaklem, w którym nikt nie chce zostać przez widownię uznanym za czarny charakter. I grą, w której trzeba pokazać sportową klasę, by przekonać do siebie publiczność. Nie da się ukryć, że uczniowie szkół powiatu będzińskiego stanęli na wysokości zadania, pokazując tym samym, że pomimo młodego wieku są gotowi do dyskusji na poważne i kontrowersyjne tematy.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress