Rok 2012 okiem Kanału 99

2012-12-31

Rok 2012 już właściwie za nami. W naszym Kanałowym wydaniu był on bardzo zróżnicowany. Już zaraz na jego początku właściwie wszystkie media w kraju obiegła informacja o rzekomym porwaniu sześciomiesięcznej Magdy z Sosnowca.
Dość szybko okazało się, że żadnego porwania nie było. Pogrzeb małej Madzi odbył się 15 lutego, a cały późniejszy spektakl medialny matki dziecka, Katarzyna W. chyba najlepiej skomentować milczeniem.

W pierwszej połowie roku ponownie patronowaliśmy medialnie konkursowi piękności Miss Zagłębia. Najpiękniejszą dziewczyną w naszym regionie okazała się mieszkanka Dąbrowy Górniczej, Monika Morzyńska.

Od 8 czerwca cała Polska żyła naszym piłkarskim Euro 2012. W będzińskim parku na Dolnej Syberce stanęła Strefa Kibica. Oczywiście dopisywali także sami kibice, choć po ostatniej grupowej porażce polskiej reprezentacji i w efekcie odpadnięciu z turnieju mocno opadły nasze emocje.

Czerwiec przyniósł też w Będzinie niezwykle kolorowy i jak zawsze bardzo rodzinny Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła, organizowany jak co roku przez Muzeum Zagłębia. W połowie miesiąca odbyły się również Dni Miasta, podczas których jedną z gwiazd był zespół Enej.

Od połowy roku Dąbrowa Górnicza w dużym stopniu stała pod znakiem inicjatyw rowerowych. Władze miasta podjęły współpracę z autorem „Studium głównych tras rowerowych w mieście”, studentem Politechniki Śląskiej, Tobiaszem Nykamowiczem.

Z kolei dla Sosnowca był to w dużej mierze rok z Ewą Farną. Znana wokalistka najpierw była największą gwiazdą sierpniowego Eskalatora, a zaraz potem podczas castingu w Sosnowcu kompletowała swoją drużynę do programu „Bitwa na głosy”.
Dodajmy, że szesnastoosobowy zespół Ewy Farnej dotarł w programie aż do finału, przegrywając tylko z drużyną Andrzeja Piasecznego.

8 września w Psarach odbyły się kolejne Obchody Święta Plonów w Powiecie Będzińskim, czyli popularne Dożynki.

Koniec października przyniósł jednak dość niespodziewane, ale też jednogłośne odwołanie burmistrza Wojkowic, Witolda Kwietnia. Lipcową decyzję tamtejszej Rady Miasta o rozpisaniu referendum sam burmistrz komentował honorowo m.in. w ten sposób.

Koniec roku nie był już tak emocjonujący. Obfitował oczywiście w Mikołajki i liczne przedświąteczne spotkania. Wszyscy zbierali siły na kolejne, pewnie nierzadko trudne 12 miesięcy. Dla nas, dla Kanału 99 był to generalnie udany rok. Kolejny rok rozwoju i zdobywania cennych doświadczeń. Oczywiście popełnialiśmy również błędy, ale postaramy się wyciągać z nich wnioski. W takim razie na koniec życzymy Wszystkiego Dobrego w nowym, 2013 roku. Bądźcie z nami!

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress