Szlachetna Paczka szuka darczyńców

2012-12-01

W połowie listopada ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Będzin już po raz czwarty zaangażował się w pomoc najbardziej potrzebującym osobą z regionu. Szlachetna pomoc trafi do potrzebujących już 8 grudnia, jednak przygotowania do finału wolontariusze rozpoczęli już kilka miesięcy temu.

Szlachetna Paczka to projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. To tysiące spotkań, pełnych wzajemnej otwartości i zrozumienia człowieka dla człowieka.

„Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze” – to hasło tegorocznej Szlachetnej Paczki, które zachęca do wyjścia z tłumu, by wreszcie zmienić otaczający nas świat.

Szlachetna Paczka jest organizowana w Polsce niezmiennie od 12 lat, nie było by jej jednak gdyby nie dobrzy ludzie, którzy chcą pomagać potrzebującym.

Z roku na rok liczba wolontariuszy Szlachetnej Paczki wzrasta. W akcję angażuje się również wiele znanych osób, czy instytucji. W Będzinie projekt po raz kolejny poparło między innymi Bractwo Rycerskie.

Do finału tej niezwykłej akcji charytatywnej pozostał zaledwie tydzień. Choć to niewiele czasu Szlachetna Paczka wciąż czeka na kolejnych darczyńców, którzy sprawią że również wśród ubogich rodzin zagości na święta prawdziwa radość.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress