Szlachetne Paczki rozdane

2012-12-10

Ta akcja co roku łączy tysiące osób. Tych, którzy potrzebują pomocy z tymi, którzy mogą pomóc. To już dwunasty finał „Szlachetnej Paczki”. W tym roku będzińscy wolontariusze pomogli 46 potrzebującym rodzinom.

Szlachetna Paczka to akcja „mądrej pomocy”, dzięki której potrzebujący mogą odmienić swoje życie, a darczyńcy zmienić świat na lepsze.

„Szlachetne Paczki” przez cały miniony weekend były dostarczane do najbardziej potrzebujących w naszym regionie. W akcji nie chodzi jednak tylko o to, by przekazać ubogim wsparcie materialne, ale przede wszystkim dać im nadzieję na odmianę losu.

W tym roku Szlachetna paczka świątecznymi prezentami obdarowała dwanaście tysięcy rodzin w całej Polsce. Gdyby nie pomoc dobrych ludzi wiele z tych rodzin nie miało by szans na normalne święta.

Szlachetna Paczka to nie tylko prezenty, to przede wszystkim ludzie, których los niezwykle okrutnie doświadczył. Tak było w przypadku Pani Beaty, której choroba dzieci odebrała niemal wszystko. Zły los tej rodziny odmieniła Pani Ania, będąca wolontariuszka już po raz drugi.

Radość, łzy wzruszenia, ogromna wdzięczność – to wszystko dzięki Szlachetnej paczce, która przywróciła Pani Beacie i jej dzieciom nadzieje na lepsze jutro.

Czy otrzymane prezenty były tymi wymarzonymi? O to pytać nie trzeba, doskonale to widać.

My również dziękujemy, każdemu liderowi i wolontariuszowi z osobna, za ogromną pracę, bezinteresowną pomoc i przywracanie wiary w to, że szlachetni ludzie są wśród nas, gotowi na to by nieść pomoc tym najbardziej potrzebującym.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress