Wigilia osób niepełnosprawnych

2012-12-18

Obchodzona 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia – dzień wyjątkowy, jedno z najważniejszych świąt w roku. Swoją wieloletnią tradycję mają również przedwigilijne spotkania w okresie poprzedzającym same święta. W Dąbrowie Górniczej jak co roku zorganizowano wigilię osób niepełnosprawnych. Od lat organizatorem tych przedświątecznych spotkań jest dąbrowski radny, Edward Bober.

Święta, ale także okres przedświąteczny to co roku magiczny czas, pełen otwartości na innych, wzajemnego zrozumienia i zwyczajnej bliskości z drugim człowiekiem. Właśnie temu dodatkowo służą takie spotkania przy wigilijnym stole.

W wigilii osób niepełnosprawnych uczestniczyli m.in. podopieczni Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Gołuchowicach.

Podczas spotkania nie zabrakło również jasełek. Z uroczym przedstawieniem bożonarodzeniowym wystąpiły maluchy z niepublicznego przedszkola w Strzemieszycach Małych.

Pozostając w tym absolutnie wyjątkowym klimacie świątecznym przypominamy, że w najbliższą niedzielę 23 grudnia, o godz. 16.00 odbędzie się już IX Będzińska Wigilia. Organizatorem świątecznego spotkania pod murami kościoła św. Trójcy jest Towarzystwo Przyjaciół Będzina.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress