X Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

2012-12-05

Mikołajkowo, przedświątecznie, a przede wszystkim bardzo muzycznie. W Ośrodku Kultury w Siewierzu odbył się jubileuszowy, 10. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Na scenie wystąpili uczniowie szkół z terenu powiatu będzińskiego. Organizatorem festiwalu jest Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Siewierzu.

Wokalne zmagania młodych artystów podziwiali m.in. burmistrz Siewierza, Zdzisław Banaś oraz wicestarosta będziński, Adam Lazar.

Nagrodę Grand Prix tegorocznego festiwalu zdobył Łukasz Derela, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie. Łukasz zaśpiewał utwór Stinga „Shape of my heart”.

I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęły ex aequo Karolina Łukasik z LO w Siewierzu i Angela Wawrzyk reprezentująca II LO w Będzinie. Obie laureatki były bardzo zaskoczone wyróżnieniami.

My ze szczególną sympatią przypatrywaliśmy się występowi zespołu „Musztarda po obiedzie” z liceum w Siewierzu. Chłopaki wystąpili z piosenką „99 Luftballons”, czyli „99 balonów”, a to 99 brzmi przecież bardzo znajomo.

Skoro już mowa o zespołach, dodajmy tylko, że w tym roku uczestnicy festiwalu najczęściej sięgali do repertuaru grupy The Beatles. Jak widać i słychać muzyka tego zespołu wszech czasów jest po prostu ponadczasowa.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress