Rozłam w lokalnym PO

2013-01-15

Tak było w kwietniu ubiegłego roku. Ale może jeszcze raz, z naszym ówczesnym powielkanocnym, a właściwie PO wielkanocnym muzycznym skojarzeniem.

Ten jakże wesoły, żartobliwy, a momentami nawet rubaszny ton towarzyszył hucznemu otwarciu biura Platformy Obywatelskiej w Będzinie. Wiele mówiło się wówczas o wspólnych planach i ponownym pojednaniu, przywołując choćby taką oto ludową maksymę.

Pierwszym zwiastunem niezgody, która rujnuje mogła być czerwcowa sesja Rady Powiatu Będzińskiego, poświęcona najogólniej mówiąc będzińskiej służbie zdrowia. Nowe pomysły władz powiatu budziły wtedy głośny sprzeciw radnych PO, co jakże istotne nowe pomysły będące projektem rządu Platformy Obywatelskiej.

Ale wracając do teraźniejszości. Od kilku dni radny Szydłowski nie jest już członkiem Platformy Obywatelskiej.

W bardzo podobnym tonie wypowiada się także drugi radny powiatu, Henryk Postel, który również opuścił szeregi PO.

Jak widać mocno zakotłowało. Oczywiście zupełnie inny punkt widzenia na tą sprawę prezentuje przywoływany już przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie będzińskim, Tomasz Delowski.

W takim razie używając trochę metafory piłkarskiej będzińska PO stawia teraz na grę zespołową. Choć Tomasz Delowski w jakiś sposób docenia indywidualne umiejętności dwóch już byłych zawodników drużyny.

Adam Szydłowski rewanżuje się wróżeniem najbliższej przyszłości tutejszej Platformy Obywatelskiej.

Nową taktykę lokalnego PO już znamy. Teraz pytanie jaka będzie polityczna przyszłość dwóch byłych członków tej partii.

Sformułowanie „wszystko jest możliwe” idealnie odnosi się także do nadzwyczajnego posiedzenia Rady Powiatu Będzińskiego, którego głównym punktem będzie głosowanie w sprawie wyboru nowego wicestarosty. Obecnie funkcję tą piastuje Adam Lazar. To będzie pierwsza próba nowych sił i być może też nowe polityczne rozdanie. Sesję zaplanowano na najbliższy piątek, 18 stycznia o godz. 13.00.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+
 • Gosia

  W związku z artykułem Kanału99 pod wielce sensacyjnym tytułem ” Rozłam w lokalnym PO”, zadaję publicznie pytanie ,czy autor artykułu jest przeciwnej opcji politycznej lub jej sympatykiem? Jeśli tak to opinia publiczna powinna być poinformowana o stronniczości i tendencyjnym potraktowaniem tematu. Wyjście dwóch członków PO z jej szeregów nie upoważnia Kanał99 do tytułu sugerującego to co w tytule ,czyli „ROZŁAM”. W tym miejscu trzeba dodać ze obaj Panowie byli zagrożeni dyscyplinarnym usunięciem z partii.Szydłowski już w wyborach do Sejmu i Senatu ewidentnie działał na szkodę PO ( był przeciwko Senatorowi Z.Meresowi ,popierając jego kontrkandydatkę),Postel związał się „Prezesurą „w spółce czerwonych towarzyszy z Dąbrowy Górniczej i w ostatnim czasie ewidentnie działał na szkodę PO RP. A więc pytanie do Kanału 99 ,gdzie tu ten szumnie nazwany ROZŁAM ? Pytam autora artykułu skąd,lub pod czyim wpływem taka treść i forma. Czyżby był Pan pod wpływem Szydłowskiego i Postela a może jest Pan przeciwnikiem PO?, lecz wtedy powinien Pan poinformować opinię publiczną ze Pański artykuł jest tendencyjny i stronniczy. Bardzo proszę o rzetelne rozeznanie tematu i podanie do wiadomości fakty i informacje bardziej wiarygodne bez dociekania taniej sensacji.Myślę za władze lokalnej Platformy udostępnią do wiadomości Kanału99 ,informacje które pozwolą Państwu zweryfikować tytuł tego artykułu ,który jednoznacznie krzywdzi wizerunek Będzińskiej Platformy i sugeruje czytelnikom to co zawiera tytuł,a jako członek Platformy oświadczam ze jest to ewidentna nie prawda, mało tego wyjście Szydłowskiego i Postela ludzie Platformy przyjęli z ulgą i zadowoleniem. Koniec ery „BONDÓW-agentów 007″.

  • Michal

   Dziękujemy przede wszystkim za zainteresowanie materiałem. Ważne jest dla nas, kiedy widzimy reakcję na to co robimy, bo w końcu jest to dla Was – mieszkańców naszego regionu.
   Co do samej treści komentarza. Gorąca prośba – jeśli pytanie zadane jest publicznie super, gdyby wiadomo było kto je zadaje . My nie jesteśmy anonimowi (zapraszamy do naszej redakcji, w zasadzie 7 dni w tygodniu ktoś jest).
   Jeśli chodzi o materiał to myślę, że ile osób tyle może być na jego temat opinii. Jednak z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że nie byliśmy pod wpływem kogokolwiek i czegokolwiek :)
   Chętnie za jakiś czas wrócimy do tematu, ale niech trochę czasu minie. Ludzie okrzepną, a my będziemy mogli sprawdzić jak te wydarzenia odbiją się na efektach, ale dla ludzi, nie dla partii. Szyldy nie do końca nas interesują.
   Michał Hankus – kanał99

 • Gosia

  Do Pana Michała Hankus – Kanał99- dziękując za Pańską odpowiedz, też gorąca prośba w imieniu nas członków PO RP Powiatu Będzińskiego, proszę zrozumieć ze nikt nie podważa samego artykułu i jego treści gdyż jest to jak sam Pan określił ,tylko i wyłącznie decyzja wydawcy.Dla nas tylko tytuł Państwa artykułu jest nie do zaakceptowania, gdyż sugeruje czytelnikom nieprawdę ,którą Państwo potwierdzacie „tym tytułem”, a jako rzetelni dziennikarze powinniście to po prostu sprawdzić.Następna sprawa dla Państwa nie jestem anonimowa jak Pan to sugeruje, natomiast nie widzę przeszkód aby się spotkać i wyjaśnić sobie wynikające różnice związane z omawianym artykułem.W następnej kwestii też zgadzam się z Panem ,w stwierdzeniu ze „ile ludzi tyle opinii” ale w tym momencie muszę Panu uświadomić ze Państwa „tytuł” wpływa na świadomość czytelnika i rzutuje na jego opinię. A to jest już manipulacja dziennikarska i chyba przyzna mi Pan rację w tej kwestii. Reasumując,nie mam uwag do treści artykułu,też nie obchodzą mnie „szyldy” i orientacje polityczne, natomiast nadal uważam ze celowo lub na skutek nieprzemyślenia przez autora artykułu, „tytuł” wywołał skutek (może przez autora zamierzony),natomiast wśród członków PO RP Powiatu Będzińskiego wywołał oburzenie i negatywne emocje w stosunku do Kanału99. Pozdrawiam i oczekuję reakcji,

 • Mariusz Będkowski

  Autor zdecydowanie przemyślał i treść materiału i jego tytuł. A samo słowo „rozłam” oznacza: „podział, zwykle na dwa przeciwstawne obozy”. My też oczekiwaliśmy reakcji i z wielu stron takowa po tym materiale nastąpiła…
  serdecznie Pozdrawiam.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress