Będzie druga tura

2013-01-29

Niezależna kandydatka Zofia Gajdzik oraz popierany przez Platformę Obywatelską Marcin Wroński zmierzą się w drugiej turze wyborów na urząd burmistrza Wojkowic. Zgodnie z przewidywaniami żaden z pięciu kandydatów nie uzyskał w wyborach ponad połowy głosów. Najlepszy wynik osiągnęła Zofia Gajdzik, na którą głos oddało prawie 42 procent wyborców, przy blisko 35 procentowej frekwencji.

Na Marcina Wrońskiego w pierwszej turze głosowało niespełna 22 procent biorących udział w wyborach, czyli prawie połowa mniej niż na jego kontrkandydatkę.

Co ciekawe trzeci wynik w niedzielnych wyborach uzyskał odwołany w październiku z funkcji burmistrza, Witold Kwiecień. Mieszkańcy Wojkowic postawili jednak na zmiany. Wielu z nich nie kryję tego, że do wyborów nowego włodarza miasta podchodzi z nadzieją, ale też mając duże oczekiwania.

W zakulisowych rozmowach mówi się, że pojedynek Zofii Gajdzik i Marcina Wrońskiego to wybór pomiędzy doświadczeniem, a młodością.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację w mieście, poza wspomnianym już doświadczeniem atutem wojkowickiej radnej, Zofii Gajdzik mogą być również odwołania do staropolskiego przysłowia: „kobieta łagodzi obyczaje”.

Nazwisko nowego burmistrza Wojkowic poznamy za niespełna dwa tygodnie. Druga tura wyborów odbędzie się w niedzielę 10 lutego.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress