Burzliwa sesja

2013-01-31

Pierwszą część ostatniej sesji dąbrowskiej Rady Miejskiej zdominowało sprawozdanie Komendanta Miejskiego Policji z działalności o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta. Mówiąc w największym skrócie stan bezpieczeństwa w mieście uległ nieznacznej poprawie.

Pan komendant krótko odniósł się także do zasadności finansowania dąbrowskiej policji z budżetu gminy. Dla przypomnienia ten wątek pojawił się w naszym materiale dotyczącym skazania i późniejszego uniewinnienia mieszkańca Dąbrowy Górniczej, Kazimierza Jasionka.

Najwięcej emocji wzbudził projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta dla terenów położonych w rejonie osiedla Młodych Hutników i Wygiełzowa. To była długa, nerwowa i też niestety bardzo emocjonalna wymiana zdań.

Zastępca prezydenta miasta, Henryk Zaguła podkreślał stanowczo, że tzw. „obwodnica Ząbkowic” musi powstać, bo nie zbudowanie tej drogi i tutaj cytat: „jest sprzeczne z interesem społecznym”.

Słowom wiceprezydenta Zaguły wtórowała radna Katarzyna Zagajska, reprezentująca tamtejszy okręg wyborczy.

Droga jednak powstanie. Uchwała została przyjęta głosami 11 do 9, przy dwóch głosach wstrzymujących się. Ale jak mówił zmęczony przebiegiem sesji i bardzo zniesmaczony atakami w swoją stronę wiceprezydent miasta Henryk Zaguła, w tej sprawie tak naprawdę nie było dobrych rozwiązań, było tylko większe lub mniejsze zło konieczne.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+
  • Nowotny

    Tak się dzieje gdy złodzieje i gangsterzy mają powiązania z takimi samymi z zarządu miasta. Droga która ma tam lecieć ma ominąć 5 działek które na słupa zostało zakupionych przez mafiozów – kolesi rządzących, szybko zostały przekształcone na działki budowlane i droga która powinna biec jak najkrótszm odcinkiem jest sztucznie wydłużana bo musi ominąć te działki tych mafiozów. Dzięki takiej bandyckiej polityce my mieszkancy zapłacimy grube miliony więcej za tą wydłużoną drogę. Taki przejaw niegospodarności podlega pod paragraf i za takie machloje zarząd powinien dostać zarzuty prokuratorskie. ZŁODZIEJE !!!!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress