Jednak niewinny

2013-01-17

W połowie listopada informowaliśmy o sprawie Kazimierza Jasionka, mieszkańca Dąbrowy Górniczej skazanego zaocznie przez sąd za bezpodstawne wezwanie policji dotyczące rzekomego spożywania alkoholu przez radnych na sesji z czerwca ubiegłego roku. W listopadzie Kazimierz Jasionek odwoływał się od tej decyzji. Odwoływał się skutecznie, bo podczas ostatniej rozprawy został uniewinniony. Przypomnijmy tylko, że wezwani na czerwcową sesję policjanci przebadali alkomatem tylko prezydenta Zbigniewa Podrazę, który sam o takie badanie poprosił.

Właśnie ten fakt ostatecznie zdecydował o uniewinnieniu. Mocno zniesmaczony całą sprawą Kazimierz Jasionek mówi, że jest ona kolejnym przykładem działania dąbrowskiej sieci powiązań.

Przyglądający się od początku tej sprawie radny Dąbrowy Górniczej, Tomasz Pasek sugeruje dąbrowskim władzom miasta i policji wyciągniecie teraz odpowiednich wniosków.

Jeszcze krok dalej idzie były dąbrowski radny, Grzegorz Jaszczura, który zaistniałą sytuację opisywał i komentował na swoim blogu.

Jedno wezwanie policji, jeden jak się dziś okazuje niesłuszny wyrok skazujący, a tyle konkretnych i chyba jednak dość oczywistych wniosków i przemyśleń. Inna rzecz, czy tak naprawdę ktokolwiek będzie chciał cokolwiek przemyśleć i ewentualnie wyciągnąć z tego wnioski.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress