Festiwal Kolęd i Pastorałek

2013-01-21

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika to największy tego typu projekt kulturalny o ugruntowanej 19-letniej tradycji, obejmujący Dolny Śląsk i oparty na współpracy z Ukrainą. Festiwal to również niezwykłe przedsięwzięcie nie mającego odpowiednika w skali całego kraju.

Zwieńczeniem każdej edycji Festiwalu jest Koncert Galowy w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na będzińskim osiedlu Syberka. Tradycyjnie podczas festiwalowego finału ogłaszana jest lista laureatów.

Koncert Galowy nie jest jednak typowym koncertem laureatów. To raczej przegląd najciekawszych i najbardziej barwnych występów danej edycji, których wyboru dokonuje profesjonalny reżyser.

Jak co roku Koncert Galowy został zakończony występem zdobywcy Grand Prix Festiwalu. W tym roku tytuł ten powędrował do zespołu Śpiewająca Rodzinka.

Z roku na rok festiwal przyciąga coraz większą publiczność, przychodzącą posłuchać najlepszych wykonań polskich kolęd i pastorałek – tak tradycyjnych, jak i ożywionych nową aranżacją.

Organizowany w Będzinie Festiwal Kolęd i Pastorałek to zdaniem wielu osób największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie tego typu w Polsce. Tegoroczna edycja Festiwalu Kolęd i Pastorałek, podobnie jak w latach ubiegłych była prawdziwą muzyczną ucztą na wysokim poziomie.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress