Na pomoc zwierzętom

2013-01-28

Mówi się „pies bezdomny” i każdy z nas wyobraża sobie kundla nie mającego właściciela i błąkającego się po ulicach. A sytuacja jednak ma się zupełnie inaczej… Do schronisk trafia cała masa psów rasowych! Niechciane zwierzęta dostają się tam na wiele sposób, a dla niektórych schronisko to ostatnia szansa na znalezienie nowego domu.

W polskich schroniskach żyje obecnie prawie 100 tysięcy zwierząt i niestety, jak wynika z raportów Głównego Lekarza Weterynarii, liczba ich z roku na rok rośnie. Sytuacja w wielu schroniskach w Polsce nie należy do najłatwiejszych. Na szczęście nie brakuje ludzi dobrej woli, którzy organizując akcje charytatywne starają się coś zmienić.

Akcja „Pełna miska dla schroniska” to projekt mający na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na ciężki los zwierząt. To także znakomita okazja, aby nauczyć najmłodszych współczucia i chęci pomocy innym.

Jak co roku najważniejszą kwestią tej akcji pomocy dla zwierząt jest zebranie żywności z przeznaczeniem dla schroniska w Sosnowcu Milowicach.

Finansowanie polskich schronisk jest nadal niewystarczające, często więc brakuje w nich artykułów pierwszej potrzeby. Pomoc dla takich miejsc możemy nieść nie tylko podczas różnego rodzaju akcji charytatywnych. Jeśli w domu zalegają nam nieużywane już, niepotrzebne koce, czy kołdry, to po prostu zapakujmy je w samochód i zawieźmy w miejsce gdzie są potrzebne. Zwierzęta na pewno będą nam wdzięczne…

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress