Nowy wicestarosta

2013-01-18

Powiat będziński ma nowego wicestarostę. Od dziś funkcję tą piastuje Mariusz Kozłowski, dotychczasowy członek zarządu powiatu. Podczas dzisiejszego głosowania 15 radnych powiatu było za powołaniem Mariusza Kozłowskiego na funkcję wicestarosty, 6 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.

Przypomnijmy, że w wyniku zawartego na początku kadencji porozumienia do tej pory wicestarostą będzińskim był Adam Lazar, który na mocy tamtych ustaleń miał od dziś pełnić funkcję członka zarządu powiatu, niejako wymieniając na tym stanowisku Mariusza Kozłowskiego. Jednak w trakcie trwania sesji uchwała w sprawie wyboru członka zarządu powiatu została zdjęte z porządku obrad.

Tym słabym punktem jest oczywiście głośna sprawa związana z powiatową spółką „Kopernik”, która zatrudniała żonę nowego wicestarosty, Mariusza Kozłowskiego. Ten temat budził ogromne emocje także podczas dzisiejszej sesji. Najbardziej aktywni w zarzutach byli radni Henryk Postel i Adam Szydłowski, od czwartku już oficjalne reprezentujący Ruch Palikota.

Na sali sesyjnej padło dziś wiele bardzo mocnych słów. Nowy wicestarosta będziński, Mariusz Kozłowski nie wyklucza wystąpienia teraz na drogę sądową.

Mariusz Kozłowski odniósł się także do działania spółki „Kopernik”.

Emocje podczas dzisiejszej sesji kilkakrotnie studził starosta będziński, Krzysztof Malczewski. Na koniec zapewniając, że ewentualne nieprawidłowości w funkcjonowaniu spółki „Kopernik” zostaną wyjaśnione, a nie i tutaj cytat „zamiecione pod dywan”.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress